Välkommen till F13 (födda 2010)!

Intersport Clubdagar – 25% på alla skor
25 maj
Skövde KIK-rabatten
17 maj
Summercamp 2023 anmälan är öppen
12 maj
Glädjande nyhet
29 apr
Summercamp 2023
21 apr
Nytt matchställ presenteras för Skövde KIK och IFK Skövde FK
31 mar
Kallelse årsmöte 8:e mars 2023
10 feb
Anmälan öppen för Bollskolan F5 - F9
1 feb
Årsmöte 8 mars
21 jan
29 maj, 21:00 0 kommentarer
Domarlistan för våren 2023 är uppdaterad.
Vi kommer även att döma under hösten men dessa tider är ännu inte utsatta pga att vi behöver göra fördelningen av lagen först.
Till domarlistan här
23 maj, 20:36 0 kommentarer
I samband med Skadevi cup så har F13 fått i uppdrag att ta hand om Billingskolan Mat och Logi. Samtliga lag i IFK och KIK har fått uppdrag under Skadevi cup vilket har informerats om på föräldramötet samt tillhörande utskick.
Vi söker nu till att börja med 2st frivilliga, en Hallchef och en Schemaansvarig.
Skolchef har övergripande ansvar för en skola. Man ska se till att funktionärerna är uppdaterade och utför sina uppgifter efter våra förväntningar, samt att allt fungerar i övrigt för att spelare och ledare ska få en bra cupupplevelse.
Till din hjälp har du alla fantastiska föräldrar men även vi på cupcentrat kan hjälpa dig om du har några frågor. Vi vill att du ska känna dig trygg med dina arbetsuppgifter och att allt skall vara under kontroll.
Schemaläggare fördelar ut arbetsschema till anhöriga (samtliga kommer tilldelas pass oavsett deltagande) samt informerar ut om detta och inhämtar bekräftelser för att säkerställa att uppgiften mottagits.
Hallchef och Schemaläggare behöver inte utföra egna arbetspass.
En separat kallelse om detta skickas ut förutom denna nyhetsinformation. Ange i anmälan vilken uppgift av dessa två som man önskar. Först till kvarn gäller. Vid ytterligare frågor om vad arbetet går ut på kontakta en ledare.
Ledarna Skövde KIK F13
22 maj, 20:30 0 kommentarer
Nu är lagindelning och spelschema klart för våra seriematcher i juni. Ni hittar informationen på sidan Seriespel 2023.
9 maj, 21:24 0 kommentarer
Nu tar vi in anmälan för att åka i väg på fotbollscup under augusti till Uddevalla. Just denna cup kommer var och en få bekosta själv. Cupen spelas 4-6 augusti men med samling i Uddevalla, eftermiddagen torsdag 3 augusti. Vi kommer att sova på skola eller idrottshall i centrala Uddevalla på egna medtagna madrasser.
Transport
Deltagande kräver att man som spelare har löst transport till och från Uddevalla samt hjälp med transport på plats mellan boende, planer mm. Detta får man som spelare lösa via lagkamrat om man inte kan lösa transporten själv. Kontrollera detta innan anmälan.
Föräldrar/målsman mm får gärna kommer och heja på tjejerna på plats, men får ordna med eget boende. Det finns ingen plats för föräldrar att sova med laget.
Deltagaravgift för mat och logi
3-dagars turnering. (3 övernattningar & 8 måltider samt hamburgare torsdag kväll)
Kostnad är 1680 kr för turnering och mat. (fickpengar tillkommer)
Faktura kommer att skickas till de som anmäler sig. Vi ber samtliga att svara på kallelsen som gått ut om man kommer eller ej. Senast 20 maj.
Mer information om praktiska detaljer samt packlista kommer att skicka ut senare.
Mån 5/6
17:00-18:30 |
Träning
Karstorp nedre |
Tis 6/6
18:30-20:00 |
Träning
Karstorp nedre |
Tor 8/6
18:30-20:00 |
Träning
Karstorp nedre |
Sön 11/6
11:00-12:30 |
Match mot Essungaalliansen
Karstorp Övre |
Sön 11/6
13:00-14:30 |
Match mot Sils IF
Karstorp Övre |
Sön 11/6
18:00-19:30 |
Match mot Ulvåkers IF
Åbrovallen C |
Mån 12/6
17:00-18:30 |
Träning
Karstorp nedre |
Tis 13/6
18:30-20:00 |
Träning
Karstorp nedre |
Tor 15/6
18:30-20:00 |
Träning
Karstorp nedre |
Lör 17/6
15:30-17:00 |
Match mot Råda BK
Rådavallen |